Leathermani teras

Millist tüüpi tööriistad peaksid olema roostevabast materjalist?

Tööriistad, mis peavad olema vastupidavamad korrosioonile, kui tavaline teras seda võimaldab. Olenevalt metallisulamile, roostevaba teras võib olla väga korrosioonikindel ja võrdlemisi pehme (nagu sööginõud), samuti võivad olla mõnevõrra korrosioonikindlad ning küllaltki kõvad. Leatherman tooted on toodetud viimast silma pidades, seega tööriista komponendid on tugevad, ning terad säilitavad teravuse.

Millised on nende eelised tavalisest rauast tööriistade ees?

Tavalisel tööriista terasel on süsiniku sisaldus 0,7 ja 1,4% vahel. Leathermanis kasutataval 400 seeria roostevabal terasel aga keskmiselt 0,12%. Suurem süsiniku sisaldus teeb terase tugevamaks, kuid samas  hapramaks (vähem elastsemaks). See tähendab seda, et Leatherman’i teras on vastupidavam, ning vähem hapram, kui tavaline teras. Samuti peab olema roostevabas terases vähemalt 11 protsendiline kroomi (Cr) sisaldus, mis tähendab seda, et roostevaba terasele ei teki korrosiooni nii kergelt kui tavalisele terasele (sinna tekib vähem korrosiooni, kuid pole 100% korrosiooni vaba)

Ükski roostevaba teras pole täielikult roostevaba. Nendest tasub mõelda, kui korrosioonile vastupidavatest terastest. Korrosioon võib tekkida mitte-korrapäraline hoolduse tulemusena.

Leatherman’i tootet peaks puhastama, kuivatama, ning uuesti õlitama perioodiliselt, et vältida roostet ja korrosiooni. See on äärmiselt vajalik juhul, kui töötate niiskes või märjas keskkonnas. Pärast puhastamist, uuesti õlitada liikuvad detailid välgumihkli või suure imbuvusega tüüpi õli (WD-40).

Pühi plekkidega pinnad poleerimislapiga. Ärge kasutage mitte mingil juhul süsinikterasest valmistatud terasharju

Hinnavahe

Tavalise terase ja roostevaba terase hinnavahe on jämedalt 4-5 kordne. (Hinnavahe materjali kohta, mitte lõpp-produkti)

Artikkel ilmunud Äripäevas 2009 a.